Park Miniatur Dziwnów

latarnie morskie i repliki kolejek
16 Lut

Park Miniatur i Kolejek

Zaledwie 4 km od pensjonatu Czarny Bursztyn w pobliskiej miejscowości Dziwnów w Parku Minatur czekają na Państwa mini zabytki architektury związanej z morzem jaki repliki lokomotyw, parowozów oraz wagonów kolejowych.

Lokomotywy tak jak prawdziwe pociągi mkną po szynach napotykając na trasie rozmaite mosty, miniaturowe dworce, zwrotnice oraz inne pociągi.

W Parku pełnym zieleni zobaczyć można również miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża. Najbardziej rozpoznawalną jest minatura latarni z miejscowości Niechorze mająca 450 cm wysokości. Do dyspozycji zwiedzających jest przewodnik, który opowie historię każdej budowli, przedstawi ciekawostki związane z latarniami, morskimi oraz opowie legendy krążące w środowisku latarników od setek lat.

Park mieści się w Dziwnowie, przy ulicy Dziwnej. Wyjeżdzając z Dziwnówka nalezy kierować się na Międzyzdroje, tuż za mostem zwodzonym skręcamy w lewo, 100m dalej po prawej stronie znajduje się Park Miniatur. Po przeciwnej stronie ulicy znajduje się parking dla autokarów, oraz aut osobowych.

Kontakt:

tel. 502 284 588
ul. Dziwna, 72-420 Dziwnów

www.park-miniatur.pl

Komentarze